Hakkımda

Hakkımda

Merhaba ben Oğuzhan,

1989 Şubat 16 Çayeli / Rize doğumluyum. Hayatımın en önemli adımlarını (6-7 yaş) Rize'de attım. 1. sınıfın ilk yarısına kadar Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Limanköy semtinde oturdum. 1. sınfın ilk yarısınıda Kaptanoğlu İlköğretim okulunda okudum. İkinci dönemde Çayeli SSK Hastanesi lojmanlarına taşındık (Babam SSK'da memur). 1. sınıfı Çayeli Fikri Keçeli İlköğretim okulunda tamamladıktan sonra babamın tayini nedeniyle 1996 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kenti olan YALOVA'ya taşındık. Okul hayatıma Yalova Bahçelievler ilköğretim okulunda devam ettim. Yalova'da Hacı Mehmet Ovasında bulunan Elyaf Yapı Kooperatifi evlerinde B blok 5. Kat 13 numaralı dairede yaşadık. Taki 17 Ağustos 1999 Yalova depremine kadar.

Deprem nedeniyle Bursa'da Çayeli SSK hastanesinden tanıdığımız aile dostumuz Belgin ablamın yanında ablam ile beraber 5. sınıfın ilk yarısını okudum (Ablam 6.sınıfta :) ). Annem, Babam ve küçük kardeşim (Şimdilerde ise koca kardeşim) Yalova Safran Yolu üzerinde bir arsa alarak amcamlarla birlikte 2+1 banyo mutfak ahşap bir yaptılar, zamanımınız kısa bir bölümünü orada geçirdikten sonra Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı'nın Hayat Projesi (Biz Hayat Mah. yapmıştık adını :) ) adı altında yaptıkları minik tek katlı evlerden oluşan siteye taşındık. İşte burası hayatımın dönüm noktası. Bilgisayar ile tanışmam Atatürk İlköğretim okulunda başlamıştı, fakat Hayat Mahallesinde her okuldan sonra ve boş zamanlarımda bilgisayarda bildiğim bilmediğim her şeyi yapmaya başlamıştım. Belki de Hayat Mahallesi olmasaydı bilgisayarı bu kadar sevmezdim :( . Orta okulu bitirdikten sonra Liseyi Yalova Lisesi'nde okudum. Bu arada İstanbul Caddesine taşındık. Lise bitmeden bir kaç öncede Liseye 50mt mesafede bir eve taşındık. Hayatım taşınmakla geçmiş :) Ama bilgisayara olan tutkum hiç bir yere gitmemişti. Gerek donanım, gerekse yazılım alanında sürekli bir uğraş içindeydim. Lise hayatımda bilgisayar ile ilgili öğrenebileceğim hiç bir şeyi o zamanlarda okullarda öğrenemeyeceğimi anlamış ve bu bende bir hırs yaratmıştı ki, herkes okul okumadan bir meslek edinmemi takdirle karşılıyordu. (Tabi teknolojiyi ve geleceği hiçe saymayan bilinçli insanlar topluluğu :))

Yıl oldu 2005 elde ne var sattık ve Çiftlikköy'de ev aldık. Tabiki eldeki neye yeter baş belası krediyi çekmeden hiç bir şey yapamayağın döneme girmiştik bile. İzmit'te ilk bilgisayar ile ilgili işime girdim. Teknik servis konusunda iyi bir deneyim sağlamıştım. Aynı zamanda boş vakitlerimde web işleri ile de kendimi geliştirecek bir çok şey yapıyordum. Feribotlarda servis elemanı olarak, marketlerde aksiyon personeli, fırınlarda tezgahtarlık ve hamurkerliğe kadar çeşitli işler de yaptım.

Sonunda 2000 yılında bilgisayarla tanışmanın verdiği mutlulukla web alanındaki yeteneklerimin üzerine yoğunlaşmaya karar verdim. Eskiden bilgisayar teknik servis personeli olarak çalıştığım işyerinin açmış olduğu dijital sanatlar atölyesinde web developer oalrak çalışmaya başladım, artık freelance olarak kendi işimde kendi müşterime hizmet sağlıyorum.

İşte hayatımın kısa bir özeti. Son olarak söyleyebilirim ki; artık profesyonel olarak web alanında front-end ve back-end işleri yapıyorum. :)

Saygılarımla,
Oğuzhan SARI